.

můj největší strach | 30 days challenge

27. října 2017 v 23:04 | Katlyn |  30 days challenge

DEN PÁTÝ - z čeho máš největší strach
Nad touto otázkou jsem se musela pořádně zamyslet. Jako každý člověk i já mám z mnoho věci strach. Je tedy těžké vybrat pouze jeden jako ten největší.
Jeden z mých největších strachů je ztráta někoho blízkého. Ne, že bych to v životě nezažila, avšak je možné, že tyto zkušenosti jen můj strach prohloubily. Avšak ztráta někoho kvůli nemoci či stáří je jiné, než ztratit někoho v jiné situaci. Mnohokrát se mi stalo, že když se naši nebo někdo jiný, koho jsem očekávala doma, se opozdil, můj mozek si začal představovat ty nejhorší možné situace, které by mohly nastat. To samé jsem prožívala, když mamka byla začátkem září (když jsem byla v Řimě) v Petrohradu a díky plnému programu neodpovídala na esemsky tak často jako obvykle. To ve mně zanechalo nepříjemný pocit, že je něco špatně. Také nepomohlo, že byla v jiném státu.
Můj další největší strach není takto filozofický. Již několik let mám hrůzu z výtahu. Ne, že bych do nich nevlezla, protože se rozhodně nehodlám štrachat několik pater do schodů, to opravdu ne. Jen se necítím dobře v uzavřeném prostoru zvlášťm když nejde z výtahu vidět. Opravdu nemám ráda ty moderné výtahy, kdy člověk cítí pohyb výtahu pouze v podbřišku a neví, kde vlastně je. Pravdou je, že můj strach z výtahů se prohloubil jednou v létě, kdy jsme navštívili s našima strašidelný zámek kousek od Brna. Mezi prvním patrem a přízemím je výtah, který sveze návštěvníky dolů, aby mohli pokračovat v prohlídce. Ve výtahu blikají světla, na stropě je upír (pokud se nemýlím) a člověk má chvíli pocit, že padá volným pádem. Bohužel to bylo něco, co jsem netušila a nemohla se na to připravit. Z toho zážitku si pamatuji jen pocit děsu z pocitu pádu a držadlo, které jsem křečovitě svírala rukou po celou dobu. To, že blikala nějaká světla, či že na stropě bylo něco děsivého, si příliš nepamatuji, téměř vůbec. Samozřejmě jsem poté pár měsíců do výtahu ani nevlezla. Nyní to již není tak hrozné, ale i přesto je nemám v lásce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.