.

moje přezdívky | 30 days challenge

24. října 2017 v 20:27 | Katlyn |  30 days challenge

DEN DRUHÝ - jaké jsou tvé přezdívky a jak jsi je dostala
Nikdy jsem neměla mnoho přezdívek a povětšinou byly odvozené od mého jména a to už ať jméno, či příjmení. Jak už bylo řečeno, moje jméno je Kateřina. Díky tomu mnoho mojích přezdívek bylo odvozené od tohoto jména, jako například Katka, Kačka nebo Káťa. Na všechny tyto přezdívky jsem si zvykla a nikdy mi žádná příliš nevadila. Avšak byla tu jedna, kterou jsem ze srdce nesnášela. Kateřinka. Tak mi říkala učitelka ve druhé třídě na základce, což možná také připělo k tomu, že jsem ji neměla příliš ráda.
Pak tu máme přezdívky, které vznikly z mého příjmení. Jelikož mé příjmení je velmi podobné slovu ježek, tyto přezdívky se točily okolo tohoto slova. Má třídní učitelka na gymplu mi říkala ježek po celou dobu studia. A přezdívku ježurka jsem používala v prvních letech blogování a stráveného času na internetu. Stále mám ještě svůj originální skype pod přezdívkou jezurka21 a to hlavně díky tomu, že přihlašovací jméno se nedá změnit a já nechci ztratit své staré kontakty.
Moje nynější přezdívka vznikla celkem náhodně. Dlouho jsem přemýšlela o přezdívce, pod kterou bych chtěla vystupovat v blogové komunitě, když jsem si zakládala před několika lety svůj první pořádný literární blog. Chtěla jsem, aby byla jednoduše zapamatovatelná a byla podobná mému vlastnímu jménu. Také aby zněla pěkně a nebyla příliš kýčovitá. Doufám, že se mi to tedy povedlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.